×

Langue

Fermer
Atelier 801
  • Forums
  • Dev Tracker
  • Connexion
    • English Français
      Português do Brasil Español
      Türkçe Polski
      Magyar Română
      العربية Skandinavisk
      Nederlands Deutsch
      Bahasa Indonesia Русский
      中文 Filipino
      Lietuvių kalba 日本語
      Suomi עברית
      Italiano Česky
      Hrvatski Slovensky
      Български Latviešu
      Estonian
  • Langue
  • Forums
  • /
  • Atelier 801
  • /
  • Hors-sujet
  • /
  • Twórczość forumowiczów
  • /
  • [Galeria] chcę przytulić wilka
1 / 2 › »
[Galeria] chcę przytulić wilka
Smutny_nalesnik
« Consul »
1519299840000
    • Smutny_nalesnik#0000
    • Profil
    • Derniers messages
    • Tribu
#1
  19
  • o
  • w
  • o
  • uwu

Hej ka.
Lubisz wilczki?


https://i.imgur.com/xTwNsit.gif

O to i przykłady. Oczywiście prac mam więcej, ale jestem bardzo leniwym człowiekiem i nie chce mi sie ich szukac


Traditional art
1(stare)
https://i.imgur.com/QtzJzul.jpg
2(stare)
https://i.imgur.com/IZGhxqH.jpg?1
3
https://i.imgur.com/t9NzcST.jpg
4 ??
https://i.imgur.com/5EjBT3e.jpg
5
https://i.imgur.com/Sfw0WhU.jpg
6
https://i.imgur.com/B74Npzr.jpg


Digital art
1
https://i.imgur.com/BV8ktgQ.jpg
2
https://i.imgur.com/OcCBV8F.png
3
https://i.imgur.com/2m3JeP3.png
4(stare)
https://i.imgur.com/XMcx6Vx.png
5(stare)
https://i.imgur.com/ojBUEii.png

Prace związane z Transformice

1(stare, nigdy tak nie róbcie)
https://i.imgur.com/Jcue3Wh.jpg
2
https://i.imgur.com/31J2lvd.png
3
https://i.imgur.com/EtLvm5F.png
4(fur)
https://i.imgur.com/BCQhK6l.png
5(fur)
https://i.imgur.com/pK9sRHU.png


Tak, obowiązują tu prawa autorskie.
Krytyka i porady są mile widziane.

Moje sprzęciory:

myszka z biedronki
paint tool sai
4 promarkery(czerwony, szary, czarny i fioletowy)
miekkie olowki i HB(koh-i-noor)
czarne długopisy
czarny żelopis
ręka c:
głowa
no i papier!

Wilk szary(Canis lupus) – gatunek drapieżnego ssaka z rodziny psowatych (Canidae), zamieszkującego lasy, równiny, tereny bagienne oraz góry Eurazji i Ameryki Północnej. Gatunek o skłonnościach terytorialnych. Zwykle terytorium zajmowane przez watahę to 100–300 km², ale wielkość ta zależy od dostępności pokarmu i terenu. Może występować współużytkowanie części terenu przez dwie konkurujące watahy. Wilk jest w stanie w dobę pokonać dystans kilkudziesięciu kilometrów. W poszukiwaniu partnerki samiec potrafi w ciągu 2 tygodni przebyć ponad 600 km.

Stada wilków liczą do 20 osobników, zwykle jednak są znacznie mniej liczne, będąc grupą rodzinną składającą się z pary rodzicielskiej, młodych i ewentualnie części wilków z poprzedniego miotu. Watahy mają ściśle określoną hierarchię wewnętrzną.

Żywią się głównie średniej i dużej wielkości ssakami kopytnymi (jelenie, dziki, sarny), nie gardząc mniejszymi zwierzętami czy padliną, a jeśli stado jest duże, wspólnie polują także na większe ssaki lub ich stada. W sprzyjających warunkach chętnie zjadają ryby. Przy braku pożywienia, lub w okresie wychowywania młodych, zdarza im się atakować zwierzęta hodowlane.

Dawniej wilki były szeroko rozprzestrzenione, lecz ekspansja człowieka wpłynęła na znaczne ograniczenie ich populacji. Obecnie w większości państw objęto je ochroną gatunkową. Podejmuje się próby reintrodukcji tego gatunku, na najszerszą skalę w USA, ale także w Europie.

Wilk od początku był i jest nadal obecny w ludzkiej kulturze. Na ogół w kontekście negatywnym, jako drapieżca, zabójca lub wcielone zło, wzbudzające powszechny lęk. W średniowieczu doprowadzono do wytępienia wilka w: Danii, Wielkiej Brytanii, Holandii oraz w Skandynawii. Z drugiej strony, podziwiana jest wilcza niezależność, siła i wytrwałość. Ostatnio, na skutek wzrostu świadomości ekologicznej, postrzeganie wilka ulega stopniowej poprawie. Miejsce strachu zaczyna zajmować zrozumienie jego roli w ekosystemie.
Wilk szary zamieszkuje Azję oraz północne tereny Europy i Ameryki Północnej.

Najwięcej wilków żyje w Kanadzie (50 tys.), w Rosji (30 tys.) i na terenie Alaski (5–7 tys.)[potrzebny przypis]. W Europie najwięcej wilków występuje w Rumunii (ok. 2,3–2,7 tys.) i Hiszpanii (ok. 2 tys.). Spotykane są też one m.in. na Półwyspie Skandynawskim, Ukrainie, Słowacji i we Włoszech.

W Europie kontynentalnej według danych z lat 2010–2012 (z wyłączeniem Rosji, Białorusi i Ukrainy) żyło 12 tys. osobników. Stałą obecność stwierdzono w 28 krajach, areał stałego zasięgu wynosił 798 300 km². Dla okresu 1950–1970 szacuje się areał zasięgu na 375 100 km².

W Polsce najwięcej wilków żyje w województwach: podkarpackim, małopolskim, podlaskim, warmińsko-mazurskim; w niewielkiej, acz rosnącej liczbie występują też na terenie województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, mazowieckiego. Praktycznie nie spotyka się ich w województwach: łódzkim, opolskim, śląskim i dolnośląskim oraz na przeważającej części wielkopolskiego. Największą ostoją wilków są Karpaty i Pogórze Karpackie (194–214 osobników), następnie Roztocze (72–93 osobniki) oraz puszcze północno-wschodniej Polski (172–211 wilków). Tereny na zachód od Wisły są zasiedlane przez wilki w dużym rozproszeniu, i poza wilkami z Puszczy Noteckiej, gdzie bytuje ich kilka, nie ma tam stałej populacji tych zwierząt. Ciągle występuje też proces migracji, który powoduje, że wilki pojawiają się na terenie Polski zachodniej, jak i przechodzą z Polski na teren Niemiec. Dawniej do Polski swobodnie przechodziły wilki z obszaru Słowacji, Ukrainy czy Białorusi. Obecnie ich wędrówki są znacznie ograniczone dużymi obszarami, na których wilki wytępiono. W niewielkim stopniu migracje takie prawdopodobnie nadal zachodzą.

Do niedawna liczbę polskich wilków szacowano na 1070 osobników wilka europejskiego (Canis lupus lupus), jednak rozpoczęta w 2000 na terenie północno-wschodniej Polski, a od 2001 ogólnopolska inwentaryzacja zwierząt wykazała, iż liczba ta jest zawyżona. Z przeprowadzonych przez naukowców i leśników badań wynika, że w 2001 roku w Polsce było 463–564 wilków. Różnice szacunków wynikły z metodyki i skali badań. Wcześniej analizowano znacznie mniejsze jednostki przestrzenne, co w połączeniu z faktem, iż wilki zajmują dość znaczne terytoria, owocowało kilkakrotnym liczeniem tych samych osobników. W tych samych badaniach stwierdzono, że na zachodzie Polski populacja wilków wyraźnie maleje, co przypisuje się kłusownictwu oraz ograniczeniom w swobodnym przebywaniu większych przestrzeni spowodowanym m.in. przez drogi szybkiego ruchu czy obszary zabudowane.

Według danych Zakładu Badania Ssaków PAN, liczebność wilków w Polsce w sezonie 2006/2007 oszacowano na 384–598 osobników, a w sezonie 2008/2009 na 543–687. Według danych Ministerstwa Środowiska w 2013 r. obszar Polski zasiedlały 1122 wilki.

W Polsce ok. 2011 r. populacja wynosiła 576–723 osobników, a w okresie 1950–1970 roczną populację szacowano na 56 osobników.


źródło: wikipedia


Dernière modification le 1519355220000
Evermore
« Sénateur »
1519303140000
    • Evermore#9016
    • Profil
    • Derniers messages
#2
  3
Świetne prace! Widać, że masz potencjał do rysowania. :D
Itisir
« Censeur »
1519315320000
    • Itisir#0000
    • Profil
    • Derniers messages
    • Tribu
#3
  1
Smutny_nalesnik a dit :
Według danych Zakładu Badania Ssaków PAN, liczebność wilków w Polsce w sezonie 2006/2007 oszacowano na 384–598 osobników, a w sezonie 2008/2009 na 543–687. Według danych Ministerstwa Środowiska w 2013 r. obszar Polski zasiedlały 1122 wilki.

Czuję się jakbym oglądał prezentację na lekcji, taką typową, całkowicie przeklejoną prezentację, na której wszyscy zasypiają.
Możesz zmienić te spoilery jakoś? Ledwo co widać na telefonie.
Undivided
« Censeur »
1519319640000
    • Undivided#7278
    • Profil
    • Derniers messages
#4
  1
^ zgadzam się
Po otworzeniu wszystkich prac faktycznie wszystkie są strasznie małe i ciężko ujrzeć szczegóły, więc dobrze by było to poprawić
Aranea
« Consul »
1519320780000
    • Aranea#1648
    • Profil
    • Derniers messages
    • Tribu
#5
  1
Naleśniku, niesamowite te pracki, mocne powodzenia! ♥
Smutny_nalesnik
« Consul »
1519325460000
    • Smutny_nalesnik#0000
    • Profil
    • Derniers messages
    • Tribu
#6
  0
Dziękujęęę

Neonissa a dit :
^ zgadzam się
Po otworzeniu wszystkich prac faktycznie wszystkie są strasznie małe i ciężko ujrzeć szczegóły, więc dobrze by było to poprawić

Zobacze co sie da z tym zrobić, dzięki :v
Naprawione c:

Dernière modification le 1519325760000
Luna1928
« Consul »
1519326540000
    • Luna1928#0000
    • Profil
    • Derniers messages
    • Tribu
#7
  1
kocham wilczki i twoje rysunki
powodzenia
Itisir
« Censeur »
1519326780000
    • Itisir#0000
    • Profil
    • Derniers messages
    • Tribu
#8
  1
O, super, wcześniej nawet nie widziałem, że tyle prac było dodanych. Najbardziej podobają mi się twoje traditionalowe. Podziwiam cierpliwość do szczegółów.
Smutny_nalesnik
« Consul »
1519328880000
    • Smutny_nalesnik#0000
    • Profil
    • Derniers messages
    • Tribu
#9
  0
Luna1928 a dit :
kocham wilczki i twoje rysunki
powodzenia

Dziękuję :3

Itisir a dit :
O, super, wcześniej nawet nie widziałem, że tyle prac było dodanych. Najbardziej podobają mi się twoje traditionalowe. Podziwiam cierpliwość do szczegółów.

Dzięki, niestety moja cierpliwość troszkę zanikła już :c i co raz mniej chce mi się dokańczać i skupiać się na szczególikach
Undivided
« Censeur »
1519330500000
    • Undivided#7278
    • Profil
    • Derniers messages
#10
  2
Ten smok mi się serio straasznie podoba uwu
Smutny_nalesnik
« Consul »
1519332660000
    • Smutny_nalesnik#0000
    • Profil
    • Derniers messages
    • Tribu
#11
  4
Neonissa a dit :
Ten smok mi się serio straasznie podoba uwu

W sumie to jedna z prac przy ktorych siedziałam bardzo bardzo bardzo bardzo długo, ciesze sie ze ci sie podoba :v
Cieniowanie takich malutkich kolców to katorga ale bardzo lubię się z nimi męczyć, nie wiem czemu :v

*urzekająca wypowiedź z mojej strony ale tak naprawdę to nie wiem*


Pierwsza p r ó b a
https://i.imgur.com/34ixmgp.jpg

Dernière modification le 1519332720000
Luna1928
« Consul »
1519339560000
    • Luna1928#0000
    • Profil
    • Derniers messages
    • Tribu
#12
  1
omg
to jest genialne xD
Smutny_nalesnik
« Consul »
1519483020000
    • Smutny_nalesnik#0000
    • Profil
    • Derniers messages
    • Tribu
#13
  7

uwu?


https://i.imgur.com/7PBAiYp.jpg

Smutny_nalesnik
« Consul »
1520077860000
    • Smutny_nalesnik#0000
    • Profil
    • Derniers messages
    • Tribu
#14
  6

Cos czuję ze zapełnie pare stron swoimi postami ,_, ..



Bazgroły, można powiedzieć że związane z Dead Maze



https://i.imgur.com/R7UXmT7.jpg

Meshia
« Consul »
1521570300000
    • Meshia#9096
    • Profil
    • Derniers messages
    • Tribu
#15
  1
Nie zapełnisz tych stron sama yolo
Smutny_nalesnik
« Consul »
1521641580000
    • Smutny_nalesnik#0000
    • Profil
    • Derniers messages
    • Tribu
#16
  6
Meshia a dit :
Nie zapełnisz tych stron sama yolo

:(

https://i.imgur.com/9GSvszn.jpg



Meshia
« Consul »
1521914820000
    • Meshia#9096
    • Profil
    • Derniers messages
    • Tribu
#17
  0
Ale śliczne
ja żyję jak coś
Smutny_nalesnik
« Consul »
1525802280000
    • Smutny_nalesnik#0000
    • Profil
    • Derniers messages
    • Tribu
#18
  5

https://i.imgur.com/p0oWlMB.png



no ces
*ożywia wątek*
nie patrzcie na prawą rączkę plz
..........
Poznajcie Wisielca
Smutny_nalesnik
« Consul »
1541448840000
    • Smutny_nalesnik#0000
    • Profil
    • Derniers messages
    • Tribu
#19
  3
Bu, machnę wam misia wzorowanego na futrze orki
To mój drugi miś ok!!!! Proszę o wyrozumiałość czy coś ps ma dziwne uszy
tutaaajaaj

https://i.imgur.com/ktvQWY4.jpghttps://i.imgur.com/kzRFsGB.jpghttps://i.imgur.com/LyJtzZe.jpg
Arbuzeek
« Consul »
1546458480000
    • Arbuzeek#5159
    • Profil
    • Derniers messages
    • Tribu
#20
  0
Słodko i śmiesznie trochę wyszedł uwu
  • Forums
  • /
  • Atelier 801
  • /
  • Hors-sujet
  • /
  • Twórczość forumowiczów
  • /
  • [Galeria] chcę przytulić wilka
1 / 2 › »
© Atelier801 2018

Equipe Conditions Générales d'Utilisation Politique de Confidentialité Contact

Version 1.27